Skúšky BH máj 2012

Poznáte ten pocit, keď organizujete nejakú akciu a ste presvedčený/á, že všetko je OK, že ste dotiahli každý detail, počítali s každou možnou alternatívou nepriazne osudu? A nakoniec s dobrým pocitom, že ste skutočne mysleli na všetko, že nič Vás nemôže prekvapiť a spôsobiť nezdar celého podujatia prídete v onú hodinu H na "pľac" a zistíte, že ...... napr. vypadla elektrina. Tak toto sa našťastie v onú májovú sobotu, keď sa u nás na cvičáku konali skúšky podľa medzinárodného skúšobného poriadku, nestalo. S malými nedostatkami typu, že sme nemali v čom uvariť párky a vodu na kávu, alebo že sme na poslednú chvíľu ešte zháňali čítačku na čípy pre začípovaných psov, sme si hravo poradili. A vďaka trpezlivej rozhodkyni Betke Hirnerovej sme všetko nakoniec zvládli so cťou.

Hoci pôvodne sme mali prihlásených aj niekoľko adeptov na IPO 1 nakoniec sa skúšky robili len z BH (skúška doprovodného psa)  a zo samostatnej skúšky obrany, ktorú úspešne zložil pes - čierny briard. Zo všetkých prihlásených na skúšku BH túto nespravil len jediný pes.

Nálada bola pohodová, počasie tiež tak akurát a pretože odpadlo IPO, všetko išlo rýchlo, ako po masle. Tentoraz som akciu zabezpečovala len organizačne, ale na ďalších skúškach, ktoré budú na našom cvičáku  v októbri tohto roku by sme s Tessou chceli zložiť skúšku IPO 1. No to je ešte ďaleko - tak uvidíme.

Fotogaléria: Skúšky - máj 2012