Duna Cup - Jozefov pohár 2012

 

Dňa 17. marca 2012 sme sa s našimi psami zúčastnili preteku "Duna CUP - Jozefov pohár", ktorý sa konal v obci Veľká Paka. Počasie nám od rána prialo. Bol krásny, teplý a slnečný deň. Príjemnú pohodu dopĺňali stánky s kynologickými potrebami a bufet s občerstvením.  Podrobnosti si môžete pozrieť na stránke https://kmkdagnik.webnode.sk/

 

V rámci preteku sa konala aj súťaž o najkrajšieho psa, ktorú posudzoval herec Robo Jakab.

Do súťaže o najkrajšieho psa bolo prihlásených 50 psíkov. Terinku, ktorú predvádzala naša Lucka vybral Robo ako 10. najkrajšieho psíka.

 

Samotného preteku Duna Cup - Jozefov  pohár sa zúčastnilo celkom 45 pretekárov z celého  Slovenska, z Maďarska a Čiech.                                

 

 Pretekalo sa v kategóriách: ZM, SVV1, IPO1 a SMP1 mládež. Pretek neobsahoval pachové práce.

S Tessou to bol náš prvý pretek. Pretekali sme v kategórii ZM kde štartovalo celkom 12 pretekárov (5 x NO, 2 x Doberman, 1 x Belgický ovčiak, 1 x Zlatý retriever, 1 x Briard, 1 x Stafford a 1 x CC). I keď rušnú atmosféru poznáme z výstav predsa tu sa k tomu pridala ešte moja nervozita, čo sa zákonite zvykne preniesť aj na psa. Preto som mala celkom obavy z toho ako to Tessa celé zvládne. Dopadlo to nad moje očakávanie. Tessa  predviedla veľmi pekný výkon hlavne na obrane, za ktorý si vyslúžila potlesk obecenstva.  V preteku ZM sme sa umiestnili na 2. mieste s počtom bodov 92. 

 

Fotogaléria: Duna Cup - Jozefov pohár 2012