IPO1

Dňa 7. októbra 2012 sme s Tessou spravili skúšku IPO 1 podľa medzinárodného skúšobného poriadku. Skúšky sa konali na našom cvičáku KKSI v Bratislave - Vajnoroch kde som členkou. Okrem IPO 1 sa  tu konali aj skúšky BH , samostatné stopárske skúšky  a  skúšky obrany. Rozhodoval pán rozhodca Milan Kadlecaj. V kategorii IPO 1 som bola prihlásená len ja s Tessou.

 

Pred tromi rokmi keď som s Tessou začala robiť športovú kynológiu som si povedala, že mojim cieľom je spraviť s ňou IPO 1. Po viac ako ročnej príprave sa mi /nám to podarilo. Čo ďalej? No rozhodne tým naše kynologické aktivity nekončia. Pretože sme na cvičáku skvelá partia ľudí, ktorí spolu výborne vychádzajú, navzájom si pomáhajú, poradia  jeden druhému a čo je pre mňa podstatné robia športovú kynológiu pre radosť, tak chcem s nimi pokračovať ďalej.

Chcela by som s Tessou urobiť ďalšie  skúšky, či už vyšší stupeň IPO, alebo skúšky podľa nášho národného skúšobného poriadku (SVV ) a tiež by som chcela s ňou pretekať a prezentovať Cane Corso aj ako dobrého pracovného psa. Uvidíme či sa nám bude dariť.