19. 4. 2017 umrela moja Tessa - moja krásna, múdra, semišová, úžasná - nedokážem k tomu nič viac napísať len to, že moja milovaná Bublina už nie je.  

 

24. 6. - 28. 6. 2015 Výcvikový tábor na Kunovskej priehrade

V dňoch 24. 6. - 28. 6. 2015 sme sa s Tessou zúčastnili nášho prvého výcvikového tábora organizovaného našim kynologickým klubom na Kunovskej priehrade.
Trénovali sme pachové práce, cviky poslušnosti aj obrany. Všetko dopadlo na jednotku: výborné počasie, skvelí  ľudia, bohatý výcvikový program, žiaden vážnejší konflik medzi psami. Ostalo veľa pekných spomienok a odhodlanie o rok si všetko zopakovať. Viac si môžete prečítať a tiež aj pozrieť na facebookovej stránke nášho klubu KKSI - kynologický klub Staré ihrisko, alebo na našej webovej stránke nášho klubu:kksi.webnode.sk

    

18.10.2014

V sobotu 18.10. 2014 sme s Tessou úspešne zložili skúšku Spr 3 - obrana podľa IPO3. Fotografie nájdete na facebookovej stránke nášho klubu KKSI - kynologický klub Staré ihrisko, alebo na našej webovej stránkekksi.webnode.sk

26.10.2013 - SPR 2

V sobotu 26.10. 2013 sme s Tessou úspešne zložili skúšku SPR 2 - obrana podľa IPO2. Fotografie sú na facebookovej stránke nášho klubu KKSI - kynologický klub Staré ihrisko.

 

8. 6. 2013 - 9. 6. 2013 Medzinárodné skúšky teriérov v brlohárení Turá Lúka

V dňoch 8. - 9. 6. 2013 sme sa zúčastnili medzinárodných skúšok teriérov v brlohárení  v Turej Lúke.  Terina skončila na 37. mieste z celkového počtu štartujúcich psov 75. I keď chvaty celkom nevyšli a skončila v II. cene,  chválim ju pre výborný čas: v prvom kole 0:18 sek. a v druhom kole 0:21 sek.

 

7. 10. 2012 - IPO 1

Dňa 7.  októbra 2012 sa nám s Tessou podarilo úspešne zložiť pracovnú skúšku podľa medzinárodného

skúšobného poriadku - IPO 1. Fotografie si môžete pozrieť v sekcii "naše aktivity".

 

25. 4. 2010 - Terinkine šteniatka (border terrier) majú už nový domov

Vrh "A"

Šteniatka narodené 7. 3. 2010 - 2 psy, 4 sučky.

Odber 25. 4. 2010.

 Všetky šteniatka už majú svoj nový domov. Držíme im palce, aby boli zdravé a šťastné vo svojich nových rodinách

Odišli od nás všetky v jeden deň a tak ostalo u nás zrazu ticho a smutno. Najviac ich oplakala Tessa a naša dcéra Lucka. Veľmi im želáme, aby sa mali dobre a prežili zaujímavý a štastný život.

Armia - zostala v Bratislave a budeme mať možnosť sa s ňou občas stretnúť a vidieť ako rastie a ako sa jej darí.

Antília - bude bývať vo Vysokej pri Morave, ale tiež s ňou budeme v kontakte.

Antea - odišla do Palárikova, jej nový majiteľ je poľovník a mali by sme sa s ňou stretávať na spoločných klubových akciách.

Almea - bude bývať v Smoleniciach, jej novým majiteľom je tiež poľovník a tak veríme, že ju ešte uvidíme.

Adnar - bude bývať na samote nad Bošácou v rodine poľovníka. Mali by sme sa občas stretnúť na výstavách.

Advei - odišiel do Smoleníc do rodiny poľovníka. Bude vyrastať nedaľeko svojej sestry a mali by sme ho vidieť na klubových akciách a výstavách -  v maji 2011 porušil jeho majiteľ Karol Steiger kúpnopredajnú zmluvu, ktorá ho zaväzovala umožniť nám predkupné právo v prípade ak bude chcieť psíka predať. Psíka predal bez nášho vedomia. Na druhý deň mu ho noví majitelia vrátili a on dal psíka utratiť bez toho aby nás vopred kontaktoval. Uvádzam to tu ako výstrahu pre všetkých chovateľov - overujte si ako sa majú Vaše šteniatka.